w leczeniu wypadania włosów (łysienie androgenowe) profilakycznie przeciwzmarszczkowo
Mezoterapia mikroigłowa jest metodą od lat wykorzystywaną w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo (twarz, skóra owłosiona głowy, dekolt, szyja). Ból podczas wstrzyknięć jest niewielki, można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego, np. kremu Emla. W miejscu nakłuć bezpośrednio po zabiegu występuje rumień, obrzęk, zasinienie, drobne pęcherzyki, strupki. Reakcje skórne znikają po kilku godzinach lub dniach. Mezoterapia wymaga kilku wizyt w gabinecie lekarskim - minimum 4-6 zabiegów co 1-2 tygodnie, ale efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Efekty mezoterapii są długotrwałe.
Zabieg polega na wprowadzaniu za pomocą małych, cienkich igieł specjalnych koktajli odżywczych, bogatych w składniki aktywne m.in. biotynę, kwas hialuronowy, minoksidyl, kortykosteroidy. Najlepsze efekty daje seria 4-8 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-14 dni.
Zabieg charakteryzuje się niewielka bolesnością. Na 30-60 min przed zabiegiem stosuje się krem EMLA. Zabieg wykonuje się metodą mikronakłuć śród- lub podskórnych. W zależności od potrzeb pacjenta do zabiegów wykorzystuje się preparaty witaminowe, zawierające m.in. aminokwasy, kofeinę lub kwas hialuronowy.
Efekty terapii sa widoczne po wykonaniu serii zabiegów (od 4 do 8).
Ich liczba jest ustalana indywidualnie.
fotoprotekcja
Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.
Dermaheal HL to produkt do mezoterapii igłowej, w skład którego wchodzi 56 aktywnych składników. Unikalny zestaw komponentów, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy, działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy - wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe, co w efekcie doprowadza do zatrzymania procesu wypadania włosów, a następnie do odzyskania przez nie gęstości i zdrowego blasku.
Zabieg polega na wstrzykiwaniu osocza, które uzyskuje się uprzednio od pacjenta poprzez pobranie krwi i odwirowanie w specjalnej wirówce.