Dermatologia estetyczna
Strona główna
Nowość!
Mezoterapia
Dr. Cyj

Wykonywane zabiegi

Peelingi

Peelingi medyczne są to zabiegi, dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach skóry w zależności od użytego preparatu. Stosowane są w leczeniu skóry trądzikowej, łojotokowej, ze zmianami potrądzikowymi (blizny, przebarwienia). Zabiegi te służą również poprawie stanu i wyglądu skóry, zwiększeniu elastyczności, jędrności, napięcia, spłycaniu drobnych zmarszczek, usuwaniu przebarwień i efektów fotostarzenia się. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa jest metodą od lat wykorzystywaną w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo (twarz, skóra owłosiona głowy, dekolt, szyja). Ból podczas wstrzyknięć jest niewielki, można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego, np. kremu Emla. W miejscu nakłuć bezpośrednio po zabiegu występuje rumień, obrzęk, zasinienie, drobne pęcherzyki, skrzepki. Reakcje skórne znikają po kilku godzinach lub dniach.

nowość! Zabiegi z użyciem preparatu Dr. Cyj Hair Filler

Likwidacja przebarwień

Najskuteczniejszymi na rynku preparatami zwalczającymi przebarwienia o podłożu hormonalnym są COSMELAN/ DERMAMELAN. Mechanizm działania tych preparatów polega na hamowaniu tyrozynazy, kluczowego enzymu biorącego udział w procesie powstawania melaniny.

Leczenie nadpotliwości (Botox)

Problem nadmiernego pocenia dotyka ok 2-3% populacji. Częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, największe nasilenie przypada na wiek 20 - 30 lat (czas największej aktywności towarzyskiej i zawodowej). Wbrew powszechnie przyjętej opinii osoby z nadmierną potliwością prowadzą bardzo higieniczny tryb życia. Dłonie, stopy, pachy u osób dotkniętych tym problemem są praktycznie wilgotne cały czas. Proces ten nasila stres i nieustanne napięcie. Utrudnia to codzienne funkcjonowanie, jest przeszkodą w życiu towarzyskim czy w pracy.

Wygładzanie zmarszczek (botox)

Zmarszczki są pierwszą odznaką starzenia się skóry. Pojawiaja się ok. 25 roku życia. Na ich pojawienie się mają wpływ : promieniowanie słoneczne, czynniki genetyczne, hormony, ubytki tkanki tłuszczowej. Zmarszczki to załamania struktury skóry związane z utratą ilości włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Wypełnianie zmarszczek (kwas hialuronowy)

Zabiegi wypełniania zmarszczek należą do najpopularniejszych zabiegów estetycznych.
Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w stawach, gałce ocznej, odpowiada za poziom nawilżenia skóry. Niestety z wiekiem zmniejsza się jego ilość. Kwas hialuronowy inealnie wypelnia fałdy nosowo-wargowe, koryguje opadające kaciki ust, modeluje wargi i kości policzkowe. Dzieki kwasowi hialuronowemu skora odzyskuje sprężystość, a twarz młody , naturalny wygląd.

Modelowanie ust

Modelowanie ust stało się jedna z najpopularniejszych metod poprawiania wyglądu.
Korekta może dotyczyć konturu, jak i wielkości. Drobna zmiana kształtu i wielkości ust poprawia wygląd ogólny.

Odmładzanie dłoni

Piękne dłonie - to wizytówka każdej kobiety.
Widoczne objawy starzenia zaczynamy dostrzegać po 30 roku życia. Najbardziej wyraźne są na grzbiecie dłoni, gdzie skóra staje się pomarszczona, szorstka.

Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu odmłodzenia, rewitalizacji skóry. Osocze zawiera ważne dla regeneracji skóry czynniki wzrostu, pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu. Osocze pozyskiwane jest z krwi własnej pacjenta. Zabieg ten zwany jest potocznie „wampirzym liftingiem”.